4 Kasım 2018

1Kitap: Aynalar Koridorunda Aşk

Bu kitap “insanın kendisine ve hayata bir kere daha farklı bir açıdan bakması fırsatını verir”
Aynalar Koridorunda Aşk

Aynalar Koridorunda Aşk

1965 doğumlu psikiyati uzmanı yazar Mustafa Ulusoy’un ‘’İnsanın Temel Acıları Üçlemesi’’ serisinin ikinci kitabı olan Aynalar Koridorunda Aşk isminden de anlaşılacağı gibi aşkı anlatıyor. Fakat bu aşk romanı bildiğiniz aşk romanlarından değil. Psikiyatrist yazar bu kitabında, insan ruhunun pervane misali etrafında dönüp durduğu aşk ateşinden nasıl ve niçin yandığını anlatıyor.

Konu Dr. Mavi isimli bir psikoterapistin Gri, Kırmızı ve Sarı isimli hastalarıyla olan terapi seansları etrafında şekilleniyor. Doktor Mavi’nin, Beyaz adlı kitabevi/kafe sahibi dostuyla olan diyalogları konunun daha net anlaşılmasına olanak sağlıyor. Yazarın böyle bir iddiası var mı bilinmez, fakat okurların sadece bu kitabı okumakla aşk acılarını büyük ölçüde dizginleyebilecekleri aşikâr. Sadece aşk acısına değil; yazar, aşk ilişkisinin iki taraflı dengesinin nasıl korunabileceğine dair tüyolara da bu kitapta yer vermiş.

Aşktan ağzı yananların yahut aşk konusunda nasıl davranması gerektiği hakkında yardıma ihtiyacı olanların yanı sıra psikolojiye ilgisi olan herkesin çok seveceği Aynalar Koridorunda Aşk; kahve eşliğinde samimi bir terapi veya çay saatinde sevgili bir dostla hasbıhal tadında bir kitap.

Yazarın GZT’den Cihan Damla’ya verdiği röportaj için; Tıklayın.

Sizlerde kitabı okuduysanız, okumayı düşünüyorsanız ve kitaptan paylaşmak istediğiniz güzel sözler varsa yorum yaparak sitemizden belirtebilirsiniz. İyi okumalar…

Share

Kadir

95 doğumlu bir insan, 2010 yılından beri web işleri ile uğraşıyorum. Şimdi ise kendi blogumda bir şeyler karalıyorum...

Bunları da beğenebilirsiniz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir