15 Kasım 2018

Dünyanın İlk Çift Çentikli Telefonu; Sharp Aquos R2 Compact!

Sharp Aquos R2 Compact
Sharp Aquos R2 Compact

Çentik konusunda ilkleri ile tanınan telefon üreticisi Sharp, dünyada bir ilk olan çift çentikli telefonu Sharp Aquos R2 Compact’ı duyurdu. Telefonun tasarımı, teknik özellikleri ve satışa çıkacağı tarihe dair detayları teknoloji makalemizde bulabilirsiniz.

Çentikli telefon tasarımı denince ilk akla gelen şirketlerden biri olan Sharp, bu iddiasını bir adım daha öteye taşıdı. Şirket, dünyanın ilk çentikli akıllı telefonunu üretmekle yetinmeyip, şimdi de ilk çift çentikli telefonunu tanıttı. İşte karşınızda telefon dünyasının ilklerinden biri olan, Sharp Aquos R2 Compact!

Sharp Aquos R2 Compact Teknik Özellikleri

Telefon piyasasında çentikli tasarım konusunda attığı adımlarla tanınan Sharp, Sharp Aquos R2 Compact adlı modelinde yer verdiği çift çentikten ilkini, ekranın üst kısmında bulunan ön kamera için kullanmayı tercih etmiş. Telefondaki ikinci çentik ise, ekranın altında yer alıyor ve parmak izi tarayıcısını kapsıyor.

Bu özelliğiyle bir ilke daha imza atmış olan şirket, Sharp Aquos R2 Compact için Qualcomm Snapdragon 845 işlemcisini uygun görmüş. Cihaz, 5.2 inçlik Full HD+ LCD ekrana sahip. 4GB RAM ve 64GB dahili depolama alanı sağlayan Sharp Aquos R2 Compact, 23MP çözünürlük sunan iddialı bir arka kameraya ve 8MP çözünürlük sağlayan bir ön kameraya sahip. Kutusundan 2500 mAh kapasiteli bir batarya ile çıkacak olan telefon, meraklılarını Android 9 Pie işletim sistemiyle karşılayacak.

Sharp Aquos R2 Compact Satış Tarihi

Sharp Aquos R2 Compact için henüz bir fiyat belirlenmese bile, cihazın kesin olarak satışa sunulacağı ay konusunda net bir bilgi verildi. Cihaz, 2019 yılının ilk ayında telefon kullanıcıları ile buluşacak.

Sharp Aquos R2 Compact

Sharp Aquos R2 Compact

Share

Kadir

95 doğumlu bir insan, 2010 yılından beri web işleri ile uğraşıyorum. Şimdi ise kendi blogumda bir şeyler karalıyorum...

Bunları da beğenebilirsiniz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir