7 Ocak 2019

USTALIK GEREKTİREN KAFAYA TAKMAMA SANATI

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı
Mark Manson - Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı

Kişisel gelişim kitaplarına karşı insanların bakış açısını değiştirecek ve sizin kişisel gelişime karşı bütün bildiklerinizi unutturup yeni tatlar bıraktıracak Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı yorum kategorisinde hayata çok daha değişik bakma şansı bulacaksınız. Kitabı okuduktan sonra hayata dair bazı şeyleri tekrar sorgulamaya başlayacaksınız.

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı yorum

Mutluluğun Formülü

Kafanıza ufak tefek hiçbir şeyi takmayın. Mümkünse her şeyi önemsemeyin ama kafanıza takmanız gereken şeyleri de iyi seçmeniz gerekmektedir. Bu düşünce Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatına ait en anlamlı ana fikirdir. Hayatta çok basit şeyleri beynimizin bir köşesinde meşgul ediyoruz. Başkalarının bizim hakkımızdaki düşüncelerini yaşamdan daha fazla önemsiyoruz. Sadece başkalarının değil kendi düşüncelerimiz hakkında da belirli kalıplarımız oluyor bu kalıpların dışına çıkan durumlarda hareket edemiyoruz. O yüzden siz ne yapmak isterseniz neyi başarmak isterseniz sadece kendinize değer ve önem vermelisiniz. Önce yapılması gereken şey hayatta kendimize dair bir yol seçmek ve bu yolda başkalarını umursamadan ilerlemek gerekmektedir. Bu şekilde yapıldığı zaman başkalarının sizin hakkınızda konuşmalarının sizin açınızdan hiçbir önemi ve değeri kalmayacak. Aslında hayatta hepimizin peşinden gittiği tek bir şey vardır. O da mutlu bir hayata sahip olabilmek. Bu hususta yazar Mark Manson bir formül sunuyor. Biz gözümüzü hep farklı faktörlere çeviriyoruz. Odak noktamızı ulaşılması gereken noktaya ya da farklı durumlara yöneltebiliyoruz. Mutluluk edilgen yapıda olup bize dışarıdan tepsi ile sunulan bir şey değildir. Biz mücadele verdikçe bazı sorunların üstesinden geliriz ve bu sorunları aştıkça mutlu olabilen bir yapıdayız. Her insanın bu yapı doğasında var. Halbuki kişi mutlu olmayı sorunsuz bir hayat olarak tanımlıyor. Oysa gerçekler hiç de öyle değil. Hayatımızda ne kadar sorun varsa ve bu sorunların ne kadar üstesinden gelirsek işte o ölçüde mutlu olabiliyoruz.

Sizi ne mutlu eder?  Bu sorunun cevabını bulduğunuz zaman her gün o hedefe ulaşmada bir adım atarsanız, onun için bir şeyler yaparsanız sonuç itibariyle o hedefe ulaşmış olacaksınız. Bu da beraberinde mutluluğu getirecektir.

Hayat bize her zaman negatif durumlar çıkarır. Bu negatif olgulara nasıl tepki verdiğimiz ve bu durumların üstesinden nasıl geldiğimiz tamamen bize bağlı. Bunun için biz negatif durumlarla karşılaştığımızda olumlu tavırlar sergilediğimizde, o şekilde sorunların üstesinden geldiğimizde bizi mutlu ve tatmin ettiğimizde olgulara ulaştıracaktır. Eğer başarı ve mutluluk için bir şeyler yaparsanız karşılaştığınız başarısızlıkta bile başarıya ulaştıracak bir adım attığınız için hedefinize ulaşırsınız.

İnsan Tipleri


Kitaba göre iki insan tipi var. İnkarcı insanlar kendi hayatlarında bir adım atmaya korkan insanlardır. Hayatlarının istediği gibi olduğunu düşünüp bazı şeyleri inkar edip görmezden gelirler. Kısa vadeli bir rahatlama olsa bile bu insanlarda uzun vadede mutsuz ve tatminsiz hayatlar sürüyorlar. Kurbanlar ise ellerinden hiç bir şey gelmediğini düşünür. Bunlara göre her türlü etken dış koşullardan gelir. Detaylı olarak bu insan tiplerini ve karşılaşabileceği hayatları kitapta bulmanız mümkün. Hangisi olduğunuza karar vermek de tamamen sizin elinizde. Ustalık gerektiren kafaya takmama sanatı pdf indir seçeneği ile kitabı indirerek de okumanız mümkün. Böylece gittiğiniz her yerde yanınızdan ayırmayarak ister telefonunuz ister tabletiniz ile okumanın ayrıcalığına erişebilirsiniz. Kitap hakkındaki yorumlara Ustalık gerektiren kafaya takmama sanatı ekşi ile ulaşabildiğiniz gibi, okuduktan sonra sizler de yorumlarda bulunabilirsiniz. Unutmayın bu hayatta hiçbir şey kafanıza takmaya değmez.

Mark Manson

The Subtle Art of Not Giving a Fuck
Mark Manson – The Subtle Art of Not Giving a Fuck
Share

Kadir

95 doğumlu bir insan, 2010 yılından beri web işleri ile uğraşıyorum. Şimdi ise kendi blogumda bir şeyler karalıyorum...

Bunları da beğenebilirsiniz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir